Často kladené dotazy

Z čeho jsou vyrobeny vaše formy na pyré?

Pozor na levné a nekvalitní napodobeniny!!  
Naše silikonové formy na pyré jsou vyrobeny ze 100 % potravinářského certifikovaného silikonového kaučuku nejvyšší kvality o tloušťce 3 mm.


Dají se formy na pyré mýt v myčce nádobí?

Ano, všechny formy na potraviny lze mýt v myčce nádobí, takže jejich čištění je hračka.


Jsou formy na pyré vhodné do trouby?

Silikonové formy na pyré jsou bezpečné pro použití ve všech typech trub a v mikrovlnných troubách až do teploty 230 °C.


Jaká je průměrná životnost forem na potraviny?

Při správném používání a čištění mohou silikonové formy na potraviny vydržet až 40 let každodenního používání. 


Mohou se formy na pyré používat POUZE v systémech pro přípravu čerstvých pokrmů?

Ne. Naše formy byly úspěšně použity v systémech pro vaření čerstvých pokrmů, zmrazování pokrmů a chlazení pokrmů. 


Zabere formování potravinového pyré více času ?

Používání forem na přípravu pyré vám ve skutečnosti ušetří čas. Vezměte v úvahu všechen čas, který strávíte každodenním vařením a přípravou pyré potravin, plus čas strávený čištěním mixéru mnohokrát za den pokaždé, když chcete udělat pyré z jiné potraviny. Při použití forem na potraviny vám může stačit připravovat potraviny na pyré pouze jednou týdně ! Přípravou pyré pokrmů ve větších dávkách, jejich umístěním do forem na potraviny & zmrazením pro pozdější použití se výrazně sníží čas strávený přípravou pyré pokrmů a následným několikanásobným čištěním mixéru! Nedílnou součástí je i výrazná úspora na vstupních surovinách. 


Jak zajistím, abych pokaždé dosáhl/a nejlepších výsledků při přípravě pokrmů ve formě?

Mražené komponenty MUS vyrobené pomocí silikonových forem vyjměte z banky jídel, rozložte je přímo na talíř přesně tak, jak byste chtěli jídlo prezentovat, přikryjte krytem na talíře a zregenerujte buď v konvektomatu, nebo v kombinované troubě (pára/teplo), nebo v ohřívacím boxu Bain Marie.


Proč některá pyré z formy při ohřevu nedrží svůj tvar?

Vzhledem k jedinečným vlastnostem různých potravin (obsah vody, molekulární struktura) 

je nutné dodržovat výrobní postupy pro přípravu MUS, pro základní receptury doporučujeme používat kuchařku RŮŽIČKOVÁ L., SLIVONĚ P., SLAVÍK J., Příprava stravy v modifikované konzistenci hustého pyré (stupeň 4 dle IDDSI). Z tohoto důvodu buďte při přípravě pyré velmi přesní, dodržujte správné množství přidané tekutiny a odvážené množství zahušťujícího přípravku Bindemittel. Tím zajistíte, že tvar jídla z formy zůstane zachován a tekutina nevytéká nebo se neodděluje od potravin. Poté jednoduše naplňte potraviny s upravenou texturou do forem pomocí stěrky.

Ohřívání tvarovaných pokrmů v mikrovlnné troubě lze, ale nedoporučujeme. Vysoká intenzita ohřevu se negativně projevuje na výsledném tvaru pokrmů. 
Pokud se rozhodnete ohřívat jídla ve formě v mikrovlnné troubě, vždy použijte nízký výkon a kryt vhodný pro mikrovlnnou troubu, abyste zajistili rovnoměrný ohřev.


Jsou všechny potraviny přijatelné pro pyré?

Ne, některé potraviny se pro pyré dietu nedoporučují. Jejich mechanické zpracování způsobí nadměrnou lepivost a jsou tak nevhodné pro pacienty s dysfagií.